Šaty na maturitní plesy 2019

Maturitní ples představuje v životě každého z nás velmi důležitou událost, na kterou se chceme co nejlépe připravit. Ještě, než prožijete „svatý týden“ a budete se od rána do večera učit, zatancujete si na svém maturiťáku. Na tento večer budete vzpomínat celý život. A určitě nechcete podcenit výběr šatů. Právě s těmi vám můžeme hravě pomoci. Představujeme vám galerii maturitních šatů.

Užijte si to!

GALERIE TĚCH NEJKRÁSNĚJŠÍCH MATURITNÍCH ŠATŮ

Blýskněte se ve zlaté.

 

Vykročte pravou nohou v rudé barvě.

 

Princezna v dlouhých šatech

Dlouhé šaty bývají častou volbou budoucích maturantek a také tou nejlepší. Každá mladá žena chce vypadat jako princezna, a právě maturák je vhodnou příležitostí si tento sen splnit. A ruku na srdce, dlouhé splývavé šaty lichotí postavě a vypadají božsky. Musí vám však dobře sedět, a hlavně byste se v nich měla cítit příjemně.

Zvolit můžete i kratší koktejlky

Pokud trváte na kratším střihu, pak budou skvělé koktejlky. Neměly by však být kratší než po kolena. Podle pravidel etikety by dívka měla odhalit buď jen nohy, nebo pouze ramena a dekolt. Obojí už by mohlo být „příliš“.

Zapomeňte na černou a bílou

Hrdě a nebojácně až ke zkoušce.

Promyšlené provedení šatů.

 

A jaké šaty jsou top? Samozřejmě se bavíme o večerní róbě, má šmrnc. Sukně bývá rozšířená, zdobená nejčastěji krajkou a tylem a dekolt prošívaný. A nezapomínejte, že mládí sluší barvy. Černá a bílá se na maturitní ples příliš nehodí, ale například fialová či růžová bude skvělou volbou.

Barvy na maturák patří

Nebojte se různých barev, i když pozor na příliš barevné kombinace. Maturitní šaty většinou bývají jednobarevné. Ale skvěle vypadají i róby v několika odstínech jedné barvy. Ať už vsadíte na červenou, modrou, tyrkysovou, růžovou či fialovou, nemůžete šlápnout vedle. Pastelové šaty jsou zkrátka TOP.

Vesele až k maturitě.

Fialová přináší moudrost.

 

Doplňky dotáhnou outfit k dokonalosti

Můžete mít sebekrásnější šaty, ale stačí zvolit nevhodnou kabelku nebo doplňky a leccos pokazíte. Někdy je to trochu alchymie. Proto si dejte trochu více práce a popřemýšlejte nad celkovým outfitem. K večerní róbě patří psaníčko, žádné velké kabelky. Psaníčko může být buď v neutrální černé barvě, nebo v barvě šatů. Barvy šperků můžete sladit do stejného odstínu, nebo naopak kontrastně. A vždy platí, že šperky a doplňky obecně by neměly být výraznější než večerní róba.

Krásná pastelová.

Radostně červené šaty.

Šaty podle postavy

Při výběru šatů je třeba dbát na typ postavy. Obecně platí, že vysoké slečny by měly sáhnout po delších šatech nebo korzetu a dlouhé sukni. Vhodné jsou také šaty asymetrického střihu. Pokud máte větší poprsí, zkuste korzetové šaty. Naopak kratší koktejlky a vyšší podpatky postavu opticky prodlouží.

Čemu se raději vyhnout?

V poslední době platí pravidlo, že si v módě můžete dovolit prakticky cokoliv. Přesto ale maturitní ples patří mezi významné společenské události, a tak byste na to neměly zapomínat. Nějaký ten módní výstřelek lze tolerovat, nicméně obecně platí, že:

  • Minišaty na maturák nepatří.
  • Stejně tak hluboké výstřihy a vysoké rozparky nejsou to pravé ořechové.
  • Průsvitné materiály raději vynechat.
  • Punčochy jsou vhodné, ale jen v kombinaci s obuví s uzavřenou špičkou. Punčochy však volte tělové barvy, žádné vzory ani barvy.
  • Kozačky přezujte v šatně, k večerní róbě se zkrátka nehodí a ve střevíčkách budete za Popelku.
  • Pozor na vykukující ramínka od podprsenky, příliš velké kabelky a výrazné šperky. V tomto případě platí, že méně je více.

Šaty v krásné modré.

Ctižádostivé šaty.

Modré šaty s květinami.

 

Když chcete být jiná.

Okouzlující.

Jemně blankytná.

Běžte na to originálně.

Hravě vše zvládnout.

Jedním slovem: nádhera.

 

 

Luxusní perlička na závěr.

Další výběr maturitních šatů můžete najít také ZDE

 

Čeká vás nebo vaše blízké letos maturitní ples? Přejeme vám, ať je dokonalý a nezapomenutelný!a